Menu Zavřeno

Noc lilie

sobota 13. 6. 2020 20:00–22:30 hod.
Kostel sv. Václava a Studio Max – živě

Beata Hlavenková
Moby Dick XL
Good Work

Deset let Slezské lilie – to bylo tak!
(kostel sv. Václava + studio Max)
Komponovaný retrospektivní pořad, ve kterém nás moderátoři spolu se zajímavými hosty provedou dějinami festivalu rok po roce. Účinkují: Beata Hlavenková, Big George & Moby Dick XL, Jiří Jakubík a Good Work. Moderují: Jiří Sedláček a Tomáš Samiec

Na Slezské lilii vystoupili během minulých devíti ročníků známí zahraniční interpreti z U.S.A., Velké Británie, Německa, Polska a samozřejmě mnoho tuzemských a slovenských umělců. Neměli bychom zapomenout také na jedinečné venkovní ztvárnění muzikálů v podání herců Národního divadla Moravskoslezského. Na festivalu jsme se mohli setkat také s mnohými známými i méně známými charismatickými knězi.

Stejně jako všechno dění se i náš festival musel částečně přizpůsobit pandemii. Nicméně, festival je zde, je na živu a bude plný překvapení. Noc lilie bude v první části věnována vzpomínkám na předešlých devět ročníků, sejdeme se se zajímavými hosty a přineseme i živé kapely a muzikanty.

 

Rezervovat zdarma >>>


Beata Hlavenková

kostel svatého Václava

V kostele svatého Václava vystoupí Beata Hlavenková, zpívající pianistka, skladatelka, aranžérka a producentka, je jednou z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem. Její hlavní devízou je odvaha – odvaha experimentovat, hledat nekonvenční harmonie i aranžmá. Žánrová svoboda, opírající se o hluboké povědomí o jazzu, moderní klasické hudbě, popu i písničkářství, se ve všech jejích projektech navíc prolíná s jasně rozpoznatelnou soustředěnou a citlivou interpretací. Na svém kontě má vlastní alba i prestižní hudební ceny, spolupracuje jak s českými, tak světovými muzikanty, skládá hudbu pro film a divadlo, aranžuje písně pro velký symfonický orchestr… Ve středu toho všeho je „jiskrná muzika, která jen tak nezhasne“.

Beata vystudovala skladbu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, navázala třemi roky na Konzervatoři Jaroslava Ježka. V 2004 získala M.M. na University of Massachusetts v oboru kompozice, jazzová kompozice a aranžování. Je též autorkou scénické a filmové hudby, naposledy k velmi oceňovanému dvoudílnému filmu Dukla 61 režiséra Davida Ondříčka z roku 2018. Brzy by měl vyjít soundtrack Dukla61…

22:30 – 23:00 Večer chval

Moravská Ostrava, kostel sv. Václava
Večer díků pod vedením společenství hudebníků z Ostravy a okolí

Moby Dick XL

kostel svatého Václava

Dalším účinkujícím je Jiří Sedláček (alias Big George) s kapelou Moby Dick XL – herec, zpěvák, kytarista a autor, kterého si většina diváků spojuje spíše s komickými divadelními či televizními rolemi. Jirka má na svém hereckém kontě opravdu širokou škálu nejen co do počtu, ale i žánru. Srdce publika si získal především coby Kjell v divadelní hře Elling a Kjell, neodolatelný lamač srdcí Bejby v Šakalích letech či nesoudný milovník Falstaff ve Veselých paničkách windsorských. Nejen v poslední zmíněné inscenaci jste si mohli povšimnout Jirkova hudebního génia, jejž uplatňuje především v kapele Moby Dick & Big George. Kromě hudby je nadšeným fotografem a básníkem věnujícím se svému vlastnímu stylu, který nazval výstižně „sebebavismus“.

Kapelu Moby Dick XL tvoří zkušení muzikanti, kteří jsou si vědomi, že smyslem tohoto tělesa je hlavně rozveselit a potěšit duši posluchače.

Good Work

kostel svatého Václava

Neméně zajímavé je také zákulisí festivalu, do kterého nám pomůže spolu s pořadateli festivalu nahlédnout také jeden z prvních vystupujících na Slezké lilii, Jiří Jakubík z kapely Good Work (tehdy Paprsky). V rámci festivalového programu vystoupí v neobvyklém komorním složení.

Kapela Good Work se snaží bořit mýty a zažité představy o škatulkování hudby. Repertoár skupiny je důkazem umění o propojování hudebních stylů. Přiznány jsou folklórní kořeny řady muzikantů, které se dokonale pojí se soudobým popovým projevem kapely jako celku. Koncerty v podání této skupiny jsou strhujícím zážitkem a doslova i pastvou pro oči. Do rytmu dokážou rozhýbat nejen mladé posluchače, ale i ty starší, kteří si rádi zavzpomínají na svá mladá léta. Co se nemění – je koncept otevřené skupiny.


Den andělů neděle 14. 6. 2020

Ostrava Kunčičky, kostel sv. Antonína z Padovy; televize Noe – živě

10:30 Mše svatá

Mše svatá za 10 let festivalu – celebruje apoštolský nuncius Mons. Charles Daniel Balvo.

Daniel Balvo se narodil v Brooklynu v U.S.A. v roce 1951. Na kněze byl vysvěcen v roce 1976 v New Yorku. Vystudoval kanonické právo a do diplomatických služeb Svatého stolce vstoupil v roce 1987; působil postupně v diplomatických zastupitelstvech Svatého stolce v Ghaně, Ekvádoru, Chile, v České republice, Jordánsku a Litvě, na Novém Zélandu, Cookových ostrovech, ostrově Fidži, Marshallových ostrovech, Kiribati, ve Federativních státech Mikronésie, Nauru, Palau, na ostrově Samoa, Tongu a Vanuatu, Oceánii Keni a Súdánu. Je rovněž stálým pozorovatelem Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) a pro lidská sídla (UN-Habitat). Vzhledem k tomu, že v minulosti působil jako rada Apoštolské nunciatury v České republice, disponuje i znalostmi češtiny.

Ostrava – Kunčičky, kostel sv. Antonína z Padovy; televize Noe – živě

20:00 Benefiční koncert

Komorní muzikálový koncert souboru opereta / muzikál NDM s Hanou Fialovou. Dále účinkují sólisté – instrumentalisté O/M NDM pod vedením hudebního ředitele Jakuba Žídka.

Benefiční koncert pro Nadační fond Betlém nenarozeným, který pomáhá dětem před narozením a jejich matkám v Azylovém domě pro těhotné ženy v tísni. Večer se zajímavými interprety a spolupracovníky Nadačního fondu Betlém nenarozeným moderuje o. Marián Pospěcha.

Moravská Ostrava, kostel sv. Václava; televize Noe – živě

 

Rezervovat zdarma >>>