Úvodní slovo

Milí přátelé, mám radost, že se podařilo připravit už patnáctý ročník festivalu Slezská lilie. Jeho důležitou součástí jste vy – návštěvníci festivalu. Pokud ještě přemýšlíte, zda přijmout pozvání na letošní ročník, neváhejte. I letos je Slezská lilie připravena pro vás jako místo setkání, radosti z dobré hudby, duchovního povzbuzení a sdílení. Věřím, že si v třídenním programu vyberete něco, co vás láká, zajímá a co se vám líbí. Přeji festivalu a vám všem, kteří se rozhodnete být jeho součástí, aby díky vám rozkvetla Ostrava radostí z hudby, víry a společenství, které je tu pro druhé.


Martin David
biskup ostravsko-opavské diecéze

Má 15 let.. umí zpívat hrát i tančit. Ano, je to on – festival Slezská lilie. Za tu krásnou dobu zvládl toho hodně a pořád má co nabízet. Jeden můj známý se díky němu vrátil zpět k víře. Začal chodit dokonce do chrámového sboru. Když byl na zkoušce a byla přestávka, šel si ven zakouřit před kostel a potkal tam přítele, který se ho udiveně zeptal: „Půjdeš letos na festival?“ On odpověděl ano. „A co ti to dává?“ zeptal se ho přítel. „Víš, co mi to dává? Pokoj v duši.“ A ten v dnešní době potřebujeme jako sůl. Proto, prosím, přijďte. Jste srdečně zváni.


Dariusz Sputo
ředitel festivalu
farář Ostrava-Kunčičky

Pořadatelé



Partneři



Mediální partneři




Projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostravy, městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, městského obvodu Slezská Ostrava a Nadace ČEZ.

Festival Slezská lilie se koná pod záštitou biskupa ostravsko- opavské diecéze Mons. Martina Davida, starosty městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Veselky a starosty městského obvodu Slezská Ostrava Mgr. Richarda Vereše.

Slezská lilie z.s. Třebízského 445/14
718 00
Ostrava-Kunčičky

info@slezskalilie.cz slezskalilie@seznam.cz